Straż ogniowa

Ochotnicza Straż Ogniowa

Moderator: Jan Kmicic

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król
Posty: 517
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:48
Lokalizacja: Wurstreich

Straż ogniowa

Postautor: Jan Kmicic » 02 lip 2016, 0:39

Kmicic zaraz po podpisaniu przez Królową wniosku udał się sprawdzić działkę, którą przydzielono mu na budowę remizy. Był to spory plac ze strumykiem, który będzie można wykorzystać do napełniania beczek z wodą. Rotmistrz odrazu zabrał się do pracy, z dwóch desek zbił tablicę, na której wymalował napis STRAŻ OGNIOWA W WURSTSTADZIE i przymocował ją do rosnącej przy drodze brzozy. Od razu pojawiło się tam parę osób, większość to młodzi chłopcy, którzy zaczęli pytać Kmicica co tutaj będzie. Zainteresowani wizją gaszenia pożarów od razu wpisali się na listę komendanta straży Jana Kmicica i tym sposobem straż ogniowa zyskała pierwszych czterech strażaków. Teraz musieli wybudować remizę i zgromadzić sprzęt.

Drwal Ignacy
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2016, 23:17

Re: Straż ogniowa

Postautor: Drwal Ignacy » 02 lip 2016, 12:50

Drwal Ignacy przybył do Wurststadt na polecenie Jana Kmicica. Przyjechał nowym wozem konnym, który zbudowano z desek wykonanych w tartaku - jest to pierwszy sprzęt strażacki. Ignacy z pomocą Kmicica i młodych strażaków zamontowali na wozie dużą beczkę po winie, która pomieści ok. 200 litrów wody, drwal wykonał także otwory do napełniania i spuszczania wody a także mocowania pompy ręcznej, którą właśnie skręcał Kmicic. Na wozie znalazło się także miejsce na skrzynki, w których będą schowane węże i hełmy ochronne, które dawniej były hełmami rycerskimi, kilka wiader, klucze do skręcania węży a do burt zamontowano łopatę, kilof i inne potrzebne strażakom narzędzia. Wóz pomieści 6 osób: woźnicę, dowódcę oraz 4 strażaków, a całość jest przeznaczona do ciągnięcia przez dwa konie, które będą wypożyczane od pobliskich mieszkańców. Po wykonaniu całej pracy, Kmicic namalował na beczce napis STRAŻ OGNIOWA a pod spodem numer 01 co oznaczało, że jest to pierwszy pojazd do gaszenia pożarów.

Oby jak najrzadziej był potrzebny! skomentował Ignacy, przyglądający się pracy Kmicica. Następnie wrócił konno do lasu w Barwaldzie, gdzie jego pomocnicy wykonywali belki i deski, z których zbudowana zostanie remiza. Kmicic ze strażakami uzupełnili wodę w beczce i póki nie skończą prac przy budowie budynku, wóz trafił do stajni rotmistrza.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król
Posty: 517
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:48
Lokalizacja: Wurstreich

Re: Straż ogniowa

Postautor: Jan Kmicic » 27 lip 2016, 21:31

Strażacy ochotnicy z Wurststadt w ostatnich dniach zakończyli budowę strażnicy. Czym prędzej ze stajni Jana Kmicica przewieziono sprzęt strażacki czyli nowy wóz, specjalnie przygotowaną drabinę oraz różne łopaty, toporki, sznury i liny, które będą niezbędne przy gaszeniu pożarów.
91eb68830b8e708d1156f30d032aed431eded0e2584a854a219c5d86a8d72e1e.jpg
Remiza jest wyposażona w garaż na wóz, magazyn na sprzęt, dużą salę taneczną, w której mogą odbywać się różnego typu zabawy lub zebrania. W budynku znajdziemy także małe biuro przygotowane dla komendanta straży ogniowej Jana Kmicica.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król
Posty: 517
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:48
Lokalizacja: Wurstreich

Re: Straż ogniowa

Postautor: Jan Kmicic » 19 mar 2017, 13:14

Strażacy z Wurststadt bardzo ucieszyli się na wieść, że ich komendant został Królem Wurstlandii. Było to dla nich wielkie wyróżnienie.
Podczas jednego z zebrań ustalili w porozumieniu z Janem Kmicicem, że w takim wypadku muszą mianować nowego komendanta Straży Ogniowej i po pięciu butelkach dyskusji ustalono, że następcą Kmicica zostanie drwal Ignacy, który ostatnimi czasy bardzo wciągnął się w działalność strażacką.

Strażacy oprócz nowego komendanta otrzymali w prezencie od Króla nowy wóz z większą beczką, parę koni oraz nową pompę ręczną, która niestety przyda się coraz częściej, gdyż wiosna to okres częstych pożarów łąk i lasów. Mieszkańcy Grillgeratu i Barwaldu również ubiegali się o utworzenie w ich guberniach takich jednostek strażackich, ponieważ zauważyli że od czasu założenia takiej przez Kmicica, mieszkańcy Wurststadt żyją spokojniej i nie boją się ognia jak dawniej. Przedstawiciele z tamtych guberni przyjeżdżali do remizy Straży Ogniowej aby pobierać nauki od strażaków uczonych wcześniej przez obecnego Króla, a drwal Ignacy szykował już w tartaku wozy konne, na które niedługo zostaną osadzone beczki na wodę.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król
Posty: 517
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:48
Lokalizacja: Wurstreich

Re: Straż ogniowa

Postautor: Jan Kmicic » 02 lis 2017, 17:33

Ostatnio strażacy z Wurststadt na szczęście nie mieli wiele pracy, co wszystkich cieszyło. Ostatnie pożary wydarzyły się podczas żniw, ale szybko opanowane płomienie nie wyrządziły zbyt wielu szkód.

W wolnym od pożarów czasie, członkowie Ochotniczej Straży zajmowali się konserwacją dwóch konnych beczkowozów i sprzętów strażackich. Ostatnio strażnica została wyposażona w nowy sprzęt, przybyło wiele łopat, tłumic i wideł, a także nowe wiadra i hełmy dla strażaków.


Wróć do „Remiza strażacka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron