Słup z ogłoszeniami

Pokaźny plac gdzie rozstawiają się przybyli z całego kraju kramarze.

Moderator: Ludwik Bourbon

Awatar użytkownika
Posłaniec Królewski

Słup z ogłoszeniami

Postautor: Posłaniec Królewski » 04 lis 2017, 18:38

Posłaniec Królewski zszedł. Na razie ino z rumaka. Podszedł do słupa. Zza pazuchy kawał papieru wyciągnął i zamocował na owym słupie.

Napisane było, że Królowa poszukuje mężnych i odważnych ludzi. Szykuje się wyprawa do lasów barwaldzkich, w najodleglejsze, nieodkryte jego zakątki. Celem jest zbadanie terenów i odnalezienie legendarnego, ukrytego złota. Zważając na trudy wyprawy – zdobycze będą rozdzielone między uczestnikami.

Jeśliś kontent, zgłoś się do zamku.

Posłaniec dosiadł rumaka i wrócił do zamku.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Re: Słup z ogłoszeniami

Postautor: Jan Kmicic » 06 lis 2017, 18:22

Jan Kmicic wybrał się na rynek, aby zapytać kramarzy jak idzie sprzedaż świeżo złowionych ryb. Gdy przeszedł koło słupa, zauważył nowe pismo, którego jeszcze nie widział, zatem postanowił je przeczytać. Toż to wspaniały pomysł! Kmicic zapomniał o swojej sprawie i postanowił pognać na Zamek by dać się zapisać jako pierwszy na ową wyprawę. Przecież znał doskonale barwaldzkie lasy, urodził się tam, tam jego dziadek prowadził go na spacery i opowiadał o historii Królestwa, w tych lasach też był przyuczany do fachu, którego jednak nie podjął - śladem swoich przodków Kmiciców, miał zostać drwalem. Utrata tartaku przez jego dziadka oraz wojna sprawiły, że tak się nie stało, lecz mógł kontynuować rodzinną żołnierską tradycję, jednakże żaden z Kmiciców wcześniej nie dowodził całą armią, jego dziadowie byli najwyżej pułkownikami. Nawet teraz, po wojnie i po odzyskaniu własności do tartaku, Kmicic nie został drwalem, czuł że w ręku lepiej mu z szablą niż z siekierą.

Kmicic wchodząc do Zamku udał się wprost do Królowej, informując, że chętnie weźmie udział w wyprawie do tych lasów. Uznał, że będzie to dla niego swoista podróż do czasów dzieciństwa.

Awatar użytkownika
Inmaculada
Chimeryczna baba

Postautor: Inmaculada » 06 lis 2017, 18:56

Kmicicu! Raduje mnie ta deklaracja! Skoro taki obeznany jesteś w tych okolicach, może poprowadzisz wędrówką? Słyszałeś te legendy o ukrytym złocie? Masz jakieś mapy tamtych terenów? - w stronę Jana padło mnóstwo pytań. Na dworze nikt nie uświadomił sobie wcześniej, że Kmicic jest powiązany z tym miejscem.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Postautor: Jan Kmicic » 06 lis 2017, 19:33

Wasza Wysokość, to dla mnie zaszczyt poprowadzić tę wędrówkę. Dołożę wszelkich starań, by doprowadzić ją do skutku. Co do map, z tym nie będzie problemu, gdyż w Forcie Starmy posiadamy mapy całego Królestwa, w końcu jako wojsko musimy mieć mapy do planowania obrony lub bitew. Poślę wachmistrza Sorokę, by znalazł odpowiednie mapy, które przydadzą się przy poszukiwaniach. Legend słyszałem wiele, dużo opowiadał mi mój dziadek Władysław Kmicic, inne zaś słyszałem już w wojsku od swoich dawnych dowódców, którzy niestety zginęli podczas walk w 1513 roku.

O ukrytym złocie słyszałem, jednak przez dziesiątki a może setki lat ludzie nie mogąc znaleźć tychże skarbów, uznali, że to zwyczajne bajki. Według legendy, którą opowiadał mi dziadek, złoto w barwaldzkich lasach zostało ukryte przez jednego z pierwszych władców Wurstlandii, księcia Jerzego. Ponieważ jego poprzednik wymordował szlachtę, a on sam pochodził z mieszczan podobno kazał wszystkie kosztowności należące do szlachty zebrać na Zamku w skarbcu. Rozkaz wykonano, jednak ludziom przestało to się podobać, więc z obawy przed zagrabieniem majątku królewskiego, Jerzy zebrał zaufanych ludzi i wywiózł owe kosztowności do lasów barwaldzkich, które były jeszcze bardziej rozległe niż teraz. Aby nikt niepowołany nie poznał dokładnego miejsca ukrycia skarbów, książę osobiście zamordował i zamurował pod podłogą sali królewskiej ciała tych ludzi, którzy mu pomogli przewieźć złoto. Szybko potem na Wurstlandię padła epidemia ospy, książę zmarł, zapominając wcześniej zapisać w księgach miejsca gdzie schował skarb. Przez dziesiątki lat wurstlandczycy próbowali je odnaleźć, jedna z wersji legendy mówi, że tak powstał Barwald - gdyż ludzie chcieli mieć bliżej do domniemanego miejsca gdzie leży skarb. Inni też twierdzili, że zabójstwo pomocników i śmierć króla sprawiła, że wersja o złożeniu złota w tych lasach nie musi być pewna, mogli je zakopać wszędzie. Ta wersja wzięła się stąd, że mieszkańcy Grillgerat widzieli orszak królewski jadący w tamte strony, a wojsku zaś słyszałem o ukryciu skarbów na archipelagu Wurstandy. Jedno jest pewne, to złoto istniało, bo po śmierci księcia zastano skarbiec pustym.

Awatar użytkownika
Inmaculada
Chimeryczna baba

Postautor: Inmaculada » 07 lis 2017, 15:04

Twe słowa nie napawają optymizmem. Jeśli to prawda - szanse na odnalezienie złota są znikome - Inmaculda zmarszczyła czoło - Prawdę powiedziawszy któregoś zimowego wieczoru wertując książki na swoim strychu natknęłam się na zapiski starej wiedźmy z Porto de Pesca ukryte pod okładką tomu dziejów. Zapiski te powstały tuż przed tym, jak została zamordowana. Zdążyła zanieść je do zakonników, którzy trzymali dotąd je w swoich księgach.
Z badań kobiety wynika, że szukała dźwięków pod ziemią za pomocą kadzideł. Następnie rozpalała ogień i widziała energię bijącą ze złota. Na tej podstawie wyznaczyła kilka punktów na mapie.
Janie, cóż myślisz o tych szalonych wynikach? - jeśli ma pokierować wyprawą, dobrze by było, gdyby zaopiniował podstawę wyprawy, pomyślała.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Postautor: Jan Kmicic » 07 lis 2017, 16:22

Mój dowódca z czasów wojny, porucznik Schinkenspeck twierdził, że takie skarby chowa się w starych nieużywanych kanałach, lub w jaskiniach, których podobno w lasach barwaldzkich nie brakuje. Pamiętajmy, że w głąb lasu w Barwaldzie jeszcze nikt nie dotarł, głównie z powodu wilków, które opanowały ten las. Rozmawiałem z drwalem Ignacym, nawet on nie zapuszcza się tak daleko, więc możliwe że jest szansa, że coś możemy tam znaleźć. Dla bezpieczeństwa uczestników wyprawy wystawię kompanię piechoty, która będzie zabezpieczeniem przed wilkami. Przyślij mi proszę przez posłańca owe księgi, lepiej poznać wszystkie możliwe opcje.
Drwal Ignacy powiedział mi również, że chętnie weźmie udział w wyprawie, sądzę, że jest to najlepsza osoba, która może nam się przydać, chyba nie ma osoby w Królestwie, która umie lepiej poruszać się po lesie.

Awatar użytkownika
Inmaculada
Chimeryczna baba

Postautor: Inmaculada » 07 lis 2017, 18:02

Oczywiście, przyślę Ci te księgi. Wstępnie - na jak długo planujesz wyprawę? I - tu ściszyła głos - jest tam niebezpiecznie. Nie chciałabym ofiar po drodze.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Postautor: Jan Kmicic » 07 lis 2017, 19:41

Nie mam pojęcia, ile nam zajmie przedarcie się przez lasy. Jeżeli znajdziemy miejsce zakopania skarbów, samo wydobycie ich może zająć wiele dni lub tygodni. Zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa, ale na wojnie też bezpiecznie nie było. Ale ze względu na innych śmiałków wyznaczę do tego zadania pododdział żołnierzy, by czuwali nad bezpieczeństwem.

Awatar użytkownika
Inmaculada
Chimeryczna baba

Postautor: Inmaculada » 08 lis 2017, 19:50

Tak sobie myślę - może na miejscu przeglądniesz te księgi? Nie chciałabym, by przeoadły po drodze albo dostały się w niepowołane ręce. Jesliby się tak stało - o skarbie można zapomniec! - Inmaculada próbwała żartować.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Postautor: Jan Kmicic » 08 lis 2017, 20:04

Chętnie przyjmę zaproszenie Waszej Wysokości. Kiedy mogę zajrzeć na Zamek?

Wróć do „Rynek Miejski”